Wyszły na jaw pierwsze ceny polskich truskawek. Lepiej trzymaj się fotela

W kwietniu do sprzedaży zaczynają trafiać wczesne odmiany polskich truskawek. Niestety wzrost cen upraw spowodował wzrost ceny za kilogram. Owoce możemy kupić między innymi w Biedronce. Opakowanie 250 gram kosztuje prawie 10 zł.

Wczesne odmiany truskawek właśnie trafiły do sprzedaży

Sezon na truskawki rozpoczyna się w czerwcu, jednak pierwsze, wczesne odmiany już możemy spotkać w sklepach, między innymi w Biedronce. Truskawki szklarniowe nie są tak słodkie i soczyste, jak te wygrzane w pełnym, letnim słońcu.

Takie truskawki jednak świetnym dodatkiem do ciast i deserów dla każdego, kto nie może doczekać się sezonu. Kwietniowe odmiany owoców uprawiane są w szklarniach, przez co ich cena jest o wiele wyższa.

ZAMKNIJ

Do polskich sklepów trafiły również truskawki z importu, między innymi z Grecji, czy Hiszpanii. Owoce są duże, jednak i te odmiany nie smakują tak, jak nasze, letnie odmiany. Sprawdź, ile wynosi cena truskawek w kwietniu. Lepiej trzymaj się fotela.

Polskie truskawki w Biedronce. Cena zwala z nóg

Już od dzisiaj w wybranych sieciach sklepów Biedronka, możemy kupić polskie truskawki. Odmiany pochodzą z wczesnych upraw z województwa wielkopolskiego i świętokrzyskiego. W sprzedaży są małe opakowania po 250 gram. 

Zapłacimy za nie 9,99 zł. Cena wczesnych, polskich truskawek to prawie 40 zł za kilogram. W miarę upływu czasu owoców będzie coraz więcej na rynku. Jest więc spora szansa, że truskawki w okolicach czerwca zaczną tanieć.

Ile kosztują truskawki z importu?

Ceny truskawek z importu są o wiele niższe od cen polskich owoców. Truskawki z Grecji, Hiszpanii, czy Egiptu kupimy za około 20 zł za kilogram. W sklepach i większych marketach dostępne są 500 g opakowania, których cena oscyluje w granicach 10 zł.

Dlaczego więc polskie truskawki są tak drogie? Głównym powodem jest wzrost cen upraw, w tym nawozów. Początek kwietnia to czas, kiedy pojawiają się wyłącznie szklarniowe owoce. Na te najsmaczniejsze, wygrzane w pełnym słońcu, musimy jeszcze poczekać.

Jak odróżnić chiński czosnek od polskiego?Ten szczegół jest kluczowy. Sprawdź również, dlaczego warto włączyć do diety awokado. Korzyści są nieocenione.

truskawki.jpg
Scroll to Top