Wzruszająca historia małego szczeniaka. Dziewczyny znalazły go leżącego bezbronnego na zewnątrz, podczas mrozu. Nie byli obojętni na jego los i natychmiast wezwali pomoc. Czy w końcu udało się go uratować?

Psy są ogólnie bardzo popularnymi zwierzętami domowymi na całym świecie i nie inaczej jest w Czechach. Statystyki wskazują, że w około czterech i pół miliona czeskich gospodarstw domowych żyje ponad dwa miliony tych czworonożnych zwierząt. W przeliczeniu na mieszkańca jest najwyższy w całej Europie.

Ludzie często zachowują się bezdusznie

Psy są także popularnymi towarzyszami w innych krajach Europy i Ameryki. Niestety czasami zdarzają się osoby, które kupują psa lub psy, jednak po pewnym czasie z różnych powodów decydują się na ich pozbycie. To także smutny początek historii, którą wam dzisiaj przedstawiamy. Akcja rozgrywa się w Albercie w Kanadzie, a jej głównym bohaterem jest szczeniak o imieniu Nutmeg.

Śmiertelne zderzenie

Nutmeg jest mieszańcem owczarka niemieckiego i jej start w życie nie był zbyt szczęśliwy. Jej pierwotni właściciele zdecydowali, że nie chcą jej zatrzymywać, więc zamiast zabrać ją do schroniska, zaraz po urodzeniu zostawili ją samą na ulicy. Niestety, po pewnym czasie została potrącona przez samochód, a Gałka Muszkatołowa doznała bardzo poważnych obrażeń, miała złamaną miednicę i nie mogła się w ogóle poruszać. Była zima i biedna Nutmeg leżała z bólu w śniegu przez kilka długich godzin, zanim na szczęście zauważyły ​​ją dwie przechodzące obok młode dziewczyny. Gałka muszkatołowa była nie tylko ranna, ale oczywiście prawie zamrożona i bardzo przerażona.

Na szczęście ratunek przyszedł w porę

Dziewczyny natychmiast wezwały pomoc, a po chwili na miejsce przybyli pracownicy miejscowego schroniska z lekarzem weterynarii. Poddał Gałkę muszkatołową pobieżnym badaniom i natychmiast zabrał ją do swojego gabinetu lekarskiego, gdzie przeszła dalsze badania i operację. Obecnie Nutmeg wciąż dochodzi do siebie po kontuzji, ale poza tym jest bardzo szczęśliwa i milutka. Jednak w ciągu kilku tygodni jej stan zdrowia powinien być na tyle zadowalający, że zostanie skierowana do adopcji. Mamy nadzieję, że w końcu znajdzie prawdziwy, kochający dom u swoich nowych właścicieli i będzie mogła zapomnieć o wszystkich złych rzeczach, które ją spotkały.

Scroll to Top