Z czerwonymi kropkami na klatce piersiowej czas zwrócić uwagę, ponieważ może to być komplikacja zdrowotna

Své tělo byste měli pravidelně kontrolovat, jelikož ne každý pupínek je pouze pihou, nebo mateřským znaménkem. Může to být i důkaz vaší nemoci. Mnoho lidí když něco netradičního na své kůži objeví, tak tomu nepřikládá nijak zvlášť velkou váhu. Často si řeknou, že se jedná buď právě o pihy, nebo mateřská znaménka, nebo něco skutečně neškodného. Realita ale může být zcela jiná, jelikož pokud na své kůži v oblasti hrudníku objevíte právě tyto tečky, je na místě být na pozoru!

 

 

Kdy, kde komu se mohou na kůži objevit?

Začněme stručnou charakteristikou daných teček. Velmi často se objevují hlavně v oblasti hrudníku. Mohou se sice čas od času objevit i na jiných místech, ale pokud jde právě o výskyt na hrudi, tak je to nejčastější místo. Také je třeba říci, že se mohou objevit jak u mužů, tak i u žen. Na pozoru by měli být hlavně lidé po čtyřicítce, kde je výskyt určitě častější. To však neznamená, že by se problém nemohl objevit ani u lidí v nižším věku. Tedy u mladší generace.

Mohou být nebezpečné?

A teď k tomu, co mohou tyto pupínky znamenat. Pokud je na svém těle najdete, mohou nastat dvě situace. Buď se může jednat jenom o zcela neškodné útvary vzniklé defektem v kapilárním systému. To je hlavní důvod u většiny lidí, kteří tyto červené tečky na těle nejsou. Jsou ale i případy, kdy tyto červené pupínky ukazovaly na závažnější zdravotní komplikace. A na jaké konkrétně?

Vyskytují se u celé řady lidí

Pokud se vám na kůži tyto červené tečky objeví, buďte si jisti, že nejste jediní. Objevují se stále u většího procenta populace. Ramón Grimalt z univerzity v Barceloně to vysvětluje hned několika důvody. První je ten, že se s věkem mění kvalita kůže a vlivem toho, že na ni působí slunce a další vlivy může docházet k různým defektům, které způsobí právě vznik těchto teček. Dále uvádí i to, že v některých případech může hrát roli i dědičnost. Pokud mají tato znaménka vaši rodiče, je zde velká pravděpodobnost toho, že se dříve nebo později objeví i u vás.

Doporučujeme zamířit k lékaři

Dejte na obecné rady odborníků. Pokud se vám na kůži vytvoří něco, co zde nebylo a co zde logicky nemá být, je na místě navštívit lékaře. Plně stačí zamířit k tomu obvodnímu, která provede prvotní kontrolu a poté vás pošle ke specialistovi. Ten následně provede vyšetření a zjistí, co jsou červené tečky zač. Může se jednat jak o důsledky různých defektů a změn stavu kůže, tak se může jednat třeba i o drobné nádory. Ty ve většině případů nemusí být karcinogenní, ale přesto je na místě obezřetnost a také prevence.

I proto většina specialistů doporučí jejich odstranění. Zde hraje vliv to, jak brzy k lékaři přijdete. Vše se dá léčit léky na bázi různých krémů a mastí. V pokročilejším stádiu už není jiná možnost, než chirurgický zákrok. Ten je podobný tomu, když si necháváte odstranit klasická mateřská znaménka. Jde tedy o zákrok celkem rychlý a hlavně ambulantní.

Scroll to Top