Z powszechnie dostępnych składników możesz przygotować skuteczny środek do czyszczenia łazienki

Środek do czyszczenia łazienki nie musi być tylko tym ze sklepu, w którym jest pełno chemii. Możesz także wykorzystać to, co przygotujesz w domu. I ma to swoje zalety. Zarówno dlatego, że taki środek czyszczący może kosztować kilka koron, jak i dlatego, że można go bardzo łatwo wykonać. A kiedy go wypróbujesz, docenisz jeszcze jedną ciekawą zaletę, a mianowicie to, że będziesz pozytywnie zaskoczony jego funkcjonalnością.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Zaskakująco łatwo jest przygotować domowy, skuteczny i prosty środek do czyszczenia łazienki. Będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy, które nawet masz w domu. Co to będzie?

  • 1 szklanka płynu do mycia naczyń
  • 1 szklanka ciepłego octu

I to wszystko. Nie musisz szukać dalej. Co najwyżej kilka kropli olejku eterycznego, jeśli chcesz, aby środek do czyszczenia łazienki ładnie pachniał. Jednak ten komponent nie jest już potrzebny.

Przygotowanie jest łatwe. I użyj też

Jak przygotować ten domowy środek do czyszczenia łazienki. Jest to bardzo proste, wystarczy wymieszać ze sobą oba składniki. I gotowe. Następnie przelej je do butelki ze sprayem i nałóż na wybrane miejsca w łazience.

 

 

Tutaj zawsze należy pozostawić go na kilka minut, w przypadku mocnych zabrudzeń nawet na kilkadziesiąt minut, a następnie do czyszczenia użyć szmatki, szczotki lub gąbki. Jeśli pozostał jakiś brud, powtórz proces. Jednak przy normalnych zanieczyszczeniach jedno klasyczne i wystarczające zastosowanie powinno w zupełności wystarczyć.

Do jakich powierzchni się nadaje?

A do jakich powierzchni przeznaczona jest ta łazienka? Dotyczy to zarówno płytek na ścianach, jak i płytek na podłodze. Dzięki niemu skutecznie wyczyścisz zarówno same powierzchnie ceramiczne, jak i fugi. A dzięki octowi również doskonale higieniczne. Jednak dzięki takiemu zastosowaniu nie trzeba przebywać wyłącznie w łazienkach. Środek czyszczący można również stosować do płytek w innych pomieszczeniach, takich jak kuchnia lub korytarz. Po zastosowaniu Twoja podłoga będzie tak nowa, jak w momencie jej zakupu i położenia.

 

Scroll to Top