Zaczęła od wzięcia w sumie 20 palet i ułożenia ich w ogrodzie. Potem zaczęła pracować. To, co się ukazało, zaparło wszystkim dech w piersiach. Zobacz, co możesz z nich zrobić. Będziesz się gapić

Palety znamy głównie z takich dziedzin jak transport towarów. Przewożone są samochodami ciężarowymi, ale także samochodami dostawczymi. Można je załadować towarami o dużej objętości i wadze. Kiedy paleta dobiegnie końca, nie trzeba jej natychmiast wyrzucać. Można go dalej używać. Jak? Ten artykuł Ci to powie. Zaczyna się od umieszczenia w ogrodzie 20 nieużywanych palet. Na samym początku był pomysł, potem poszła praca i efekt budzi podziw. W końcu możesz to zobaczyć na własne oczy.

Stosowanie palet to hit ostatnich lat

O tym, że palety cieszą się dużą popularnością, najlepiej świadczą różnorodne instrukcje i porady dotyczące wykonania mebli z palet, półek z palet i wielu innych rzeczy. Są to na przykład łóżka, kanapy, krzesła i stoły. Ale także wiele innych rzeczy, których ludzie używają zarówno we wnętrzach, jak i w swoich ogrodach. Jednak ten pomysł i zarazem wskazówka doskonale przewyższa wszystko, bo jest rzeczą budzącą podziw. Przecież za chwilę się o tym przekonasz.

Co trzeba zrobić? Pracuj systematycznie, krok po kroku

Jeśli i Ty chcesz stworzyć coś efektownego z palet, zainspiruj się tym pomysłem. Pokaże Ci, że w ogrodzie nie musi być tylko klasyczny taras czy pergola. Dzięki zastosowaniu palet przestrzeń ta ma swój niepowtarzalny urok. Stworzysz w ten sposób wyjątkowe miejsce do wypoczynku, w którym będziesz mógł usiąść, napić się drinka z przyjaciółmi, a także coś ugrillować. To zależy tylko od Ciebie. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić, podstawą jest zakup 20 palet. I co dalej?

Najpierw szlifowanie, później malowanie

Pierwszym krokiem jest zdecydowanie przeszlifowanie palet. A ma to na celu usunięcie z nich brudu, a także resztek farby i czegokolwiek innego. Jednocześnie szlifowanie zapewnia również przygotowanie palety do późniejszego pomalowania. W dowolnym kolorze, który pasuje do Twojego ogrodu lub który lubisz. Biorąc pod uwagę ilość palet, zalecamy przeszlifowanie szlifierką elektryczną i malowanie pistoletem natryskowym. Jeśli go nie masz, zaopatrz się przynajmniej w wystarczająco duży wałek. Gdy palety będą gotowe, możesz je pozostawić do wyschnięcia, aż farba wyschnie.

Następnie następuje utworzenie podłogi

Aby lepiej odizolować wilgoć, zaleca się zastosowanie odpowiednio dużej blachy. To odizoluje wodę od podłoża, która mogłaby przedostać się do palet, a także wyeliminuje wzrost trawy. Połóż na ziemi odpowiednio dużą plandekę, a następnie po prostu ułóż na niej pojedyncze palety. I obok siebie. Po prostu tworzysz podstawową podłogę. Jeśli chodzi o liczbę palet, podłoga jest prostokątem o wymiarach 5 x 4 palety. Istnieje jednak oczywiście możliwość dostosowania rozmiaru do własnych potrzeb i wymagań.

Teraz zbuduj ścianę boczną

Masz fundament w postaci podłogi. Teraz możesz przystąpić do budowy ścian bocznych. W tym miejscu należy pomyśleć o ogólnej wytrzymałości konstrukcji. Można zastosować mocniejsze gwoździe, wkręty, ale także inne elementy kotwiące. Ważne jest, aby ściany dobrze trzymały się zarówno przy podłodze, jak i stabilnie, nawet gdy znajdują się obok siebie. Będzie to miało duży wpływ zarówno na stabilność, jak i oczywiście bezpieczeństwo.

Pomyśl o estetyce. Stwórz ciekawe ogrodzenie

Warto pomyśleć także o ogólnej estetyce danego rozwiązania. W takim przypadku wskazane jest rozbicie jednej lub dwóch palet i zbudowanie z nich małego płotu. To ostatnie nie ma zbyt praktycznego znaczenia, ale ma znaczenie projektowe. Również dlatego, że w ciekawy sposób oddzieli całą strefę relaksu od Twojego ogrodu. Nie musi to być cała długość, ale na pewno wykorzystaj kilka elementów.

Miejsca do siedzenia, stół i gotowe

Teraz wystarczy tylko kilka ostatnich kroków i Twoje miejsce odpoczynku z palet jest gotowe. Co teraz? Połóż dwie lub trzy palety jedna na drugiej i masz stół. Zrób to samo, a uzyskasz przestronną część wypoczynkową. Uzupełnij go pianką dla większej miękkości, tak samo jak możesz uzupełnić go poduszkami dla lepszej estetyki. Tutaj nie ma już żadnych ograniczeń. Jeśli się zgubiłeś, zajrzyj do galerii i zainspiruj się wieloma ciekawymi elementami.

Scroll to Top