Zagubiony pies przeżył 2 tygodnie, utknięty w śniegu i czekając, aż ktoś go uratuje

Bernardyna Stara Dama miała długie, ciężkie życie, kiedy w końcu została uratowana z hodowli szczeniąt.

znalazła dla niej dom zastępczy i wyglądało na to, że życie Starszej Damy w końcu zmieniło się na lepsze.

Ale to, co powinno być początkiem nowego, wygodnego etapu w jej życiu, nagle przerodziło się w koszmar, gdy Stara Dama nagle zniknęła w mroźnym zimowym lesie i naraziła swoje życie na niebezpieczeństwo.

Stara Dama była bardzo płochliwa z powodu swoich traumatycznych przeżyć, a kiedy wysiadła z samochodu swojego nowego przybranego rodzica, nieoczekiwanie przestraszyła się i rzuciła ze strachu.

Zniknęła w lesie i szanse, że przeżyje na mrozie, nie wydawały się duże. Stara Dama właśnie się ogoliła, więc nie miała nawet ładnego futra, które chroniłoby ją przed lodowatym wiatrem i głębokim śniegiem.

Pomimo intensywnych poszukiwań, mijały dni, a Starej Damy nie udało się złapać.

Biedny pies był tak przestraszony, że ukrył się i unikał jakiejkolwiek możliwości ratunku.

Nawet gdyby miała gęstą sierść, wydawało się mało prawdopodobne, że przeżyje samotnie w lesie kilka dni, a co dopiero więcej niż dwa tygodnie.

Nadzieja na odnalezienie jej żywej wypaliła się.

Stara Dama była jednak twardsza, niż się spodziewano. Nie zamierzała pozwolić sobie na śmierć zmarzniętą i samotną w lesie.

Być może w głębi duszy wiedziała, że ​​zasługuje na ratunek i spędzenie reszty życia w kochającym domu.

Wbrew wszystkiemu udało jej się utrzymać przy życiu, aż w końcu, po 17 długich dniach, biuro szeryfa hrabstwa Sherburne otrzymało telefon w sprawie psa uwiązanego w lesie.

Organizacja Ruff Start Rescue ujawniła swoim obserwatorom  , że smycz Starej Damy zaczepiła się o drzewa.

Była bardzo przestraszona i musieli podejść do niej bardzo ostrożnie, ale w końcu udało im się uwolnić ją od drzewa i zabrać ze sobą.

Po powrocie do Ruff Start Rescue Stara Dama spędziła trochę czasu na rekonwalescencji po ciężkich przeżyciach, ale zaledwie kilka dni później była gotowa wrócić do domu, do swojej nowej zastępczej mamy.

Ruff Start Rescue ogłosiło tę radosną nowinę na swojej stronie na Facebooku i dodało: „I tak… mamy na niej 2 smycze, 1 smycz, szelki i obrożę wytokową oraz 2 przewodniki. Nie ryzykujemy.”

Organizacja Ruff Start Rescue podziękowałaza pomoc w poszukiwaniach Starszej Damy, a także wszystkim, którzy pomogli w zwróceniu uwagi na sytuację. „Dzięki ekspozycji stało się to możliwe” – napisali na Facebooku.

Wreszcie ciężkie dni Starej Damy mają już za sobą i może zacząć odpoczywać w cieple swojego nowego domu. Jest cała i zdrowa, a resztę życia spędzi w miłości i opiece.

Scroll to Top