Zajmuje się sodą oczyszczoną, papierem do pieczenia i innymi gadżetami dla domu. Dzięki tym 20 wskazówkom Twoje sprzątanie będzie skuteczniejsze

Soda oczyszczona jest powszechnym artykułem gospodarstwa domowego. Każdy, kto piecze, wie, że zawsze dodaje się go do ciasta. Z drugiej strony ci, którzy odżywiają się niezdrowo, wiedzą, że napoje gazowane są dobrym pomocnikiem w przypadku zgagi. Ale to nie jedyne jego zastosowanie. To samo tyczy się innych rzeczy w domu, które znajdują znacznie większe zastosowanie niż tylko te klasyczne. Oto przegląd 20 gadżetów, które pomogą również Tobie.

Czyszczenie chromu

Czy masz chromowane baterie lub inne części mieszkania wykonane z tego materiału? Jeśli chcesz, żeby były idealnie błyszczące, spróbuj wyłożyć je papierem do pieczenia. To je wypoleruje i zobaczysz, jak chrom będzie idealnie lśnił.

Wymiana mopa

Czy klasyczna nakładka do mopa tekstylnego jest bezużyteczna? Spróbuj więc zastąpić go czymś, czego masz pod dostatkiem w domu. Mamy na myśli skarpetkę. Znajdziesz prostą i skuteczną aplikację dla tych, dla których nie możesz już znaleźć drugiego dopasowania.

Czyszczenie blachy

Czy są tak zanieczyszczone, że zwykłe środki i metody nie działają? Następnie użyj klasycznej soli kuchennej. Zrób pastę z odrobiną wody, rozprowadź ją na zabrudzonych miejscach, a następnie po prostu wyczyść i wytrzyj ręcznikiem papierowym.

Czyszczenie pieca

Nie możesz dokończyć sprzątania? Więc spróbuj na nim czegoś, co mogło go ubrudzić. I oliwa z oliwek. Najpierw wetrzyj go w brud, a następnie spróbuj usunąć go szmatką. Przekonasz się, że działa lepiej niż wiele specjalistycznych środków czyszczących.

Usuwanie plam z tapicerki

To krzesło i kanapa mogą się zabrudzić. Jak usunąć taką plamę? Do szklanki wsyp 1/3 octu, trochę gorącej wody i łyżeczkę proszku do prania. Wymieszaj, zwilż szmatkę i możesz rozpocząć lokalne czyszczenie. Nawet uporczywe plamy bardzo dobrze się usuwają.

Eliminacja oparzeń

Udało Ci się przypalić jedzenie, a na patelni pozostały jeszcze wspomnienia? Jeśli tak, weź ocet, wlej go do pojemnika i zagotuj. Następnie umieść garnek lub patelnię w zlewie i wsyp do octu szczyptę sody oczyszczonej. Będziesz zainteresowany zarówno reakcją chemiczną, jak i czystym dnem.

Polerowanie okularów

Nie możesz ich wypolerować? Podejdź do tego mądrze. Najpierw posyp zwykłą solą kuchenną suchą i czystą szmatkę. A potem kontynuuj jak zwykle. Zobaczysz, że okulary będą błyszczeć jak nigdy dotąd. Smugi i odciski palców staną się przeszłością.

Odkamienianie czajnika

Nie ma znaczenia, czy masz spiralne, czy płaskie dno. Jeżeli na czajniku pozostał kamień, można go usunąć wodą z octem. Do czajnika wlać w stosunku 1:1, zagotować i wylać. Nagle czajnik znowu będzie jak nowy.

Czyszczenie kurzu

Chcesz, żeby było bardziej wydajne? Następnie weź wilgotną ściereczkę, posyp ją proszkiem do pieczenia i zacznij wycierać kurz. Natychmiast wytrzeć powierzchnię suchą szmatką. Będziesz zaskoczony, jak doskonale usuwane są wszystkie cząsteczki kurzu.

Mycie brudnych naczyń

Nemusíte používat jenom běžné saponáty. Stačí si do teplé vody ve dřezu přidat několik skleniček octa. Taková směs zajistí, že se vaše nádobí bude lesknout a veškeré nečistoty budou pryč. Je to ekologické, stejně jako ekonomické.

Vyčištění žehličky

Je žehlicí plocha spálená a hnědá? Nevyhazujte jo, jelikož plně postačí, když vyžehlíte speciální materiál. Nasypte na pečicí papír sůl a tu žehlete klasicky, jako prádlo. Stačí 1 minuta a žehlicí plocha bude dokonale čistá a hladká.

Eliminace plísní

Je jedno, zda se objeví v koupelně, zda se objeví v kuchyni, nebo jinde. Nejlépe si s ní poradíte tak, že smícháte teplou vodu s octem v poměru 1:1. Následně už stačí danou směs jenom jednoduše aplikovat na konkrétní místa.

Vyčištění odpadu

Stalo se vám, že odpad přestal odtékat? Pokud ano, vyčistíte ho i bez drahých přípravků. A to tak, že do něho nasypete podíl soli a zalijete ho stejným podílem vody, která byla 1:1 smíchána s octem. Následně nechte 15 – 30 minut působit a do odpadu nalijte litr vařící vody. Měl by být čistý.

Scroll to Top