Zapal zapałkę i spłucz ją w toalecie. Kto raz spróbuje, będzie to robił zawsze

Pomysł może na początku wydawać się niesamowity, ale zapalenie zapałki i spuszczenie jej w toalecie może pomóc pozbyć się powracającego problemu. Pożegnaj się ze szkodliwymi chemikaliami i zrób miejsce sprawdzonemu trikowi.
Mecze wciąż mają przed sobą świetlaną przyszłość. Tak naprawdę, jeśli nadal służą do zapalania świec lub papierosów, można je również wykorzystać w inny sposób.

Dlaczego toalety brzydko pachną?
Kał lub mocz mogą gromadzić się w muszli klozetowej i powodować nieprzyjemny zapach.
Do nieprzyjemnego zapachu mogą również przyczyniać się bakterie i zarazki znajdujące się w kale i moczu.
Rury i odpływy mogą się zatkać, co może powodować nieprzyjemny zapach.
Jeśli toaleta nie jest regularnie czyszczona, może gromadzić się brud i kurz, powodując nieprzyjemny zapach.
Niektórzy używają środków chemicznych do czyszczenia toalet, które mogą pozostawić nieprzyjemny chemiczny zapach.
Wrzuć zapałkę do toalety, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.
Niestety nieprzyjemne zapachy wydzielane przez toaletę nie znikają natychmiast. Aby je ukryć, od razu przychodzą nam na myśl przemysłowe odświeżacze powietrza, mimo że są wykonane z chemikaliów. Z drugiej strony prosta gra może odegrać tę samą rolę w ciągu kilku sekund.

Logo Matchbox
Pinterest
Jeśli nieprzyjemny zapach utrzymuje się, zapal zapałkę przed wrzuceniem jej do toalety. Dym powinien zamaskować nieprzyjemny zapach. Oczywiście nadal zalecana jest ostrożność.

Jeśli rozwiązanie jest tak skuteczne, to dlatego, że po pęknięciu zapałka wydziela siarkę, która maskuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z toalety.

Pamiętaj, że ważne jest, aby nie wyrzucać zapałki, ponieważ jeśli odpływ jest już zatkany, może to pogorszyć sytuację. Pamiętaj, aby go zmoczyć przed wyrzuceniem do kosza.

Inne sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego
zapachu z toalety Nieprzyjemny zapach z toalety jest krępujący, zwłaszcza gdy łazienka jest czysta. Oto kilka naturalnych sposobów, aby się go bezpiecznie pozbyć:

Soda oczyszczona pochłania nieprzyjemne zapachy z toalety
Słoik sody oczyszczonej nie tylko pomoże Ci wchłonąć nieprzyjemne zapachy z toalety, ale także zwalczy kamień i plamy po twardej wodzie dzięki swoim właściwościom ściernym. Aby to zrobić, umieść w pomieszczeniu miskę wypełnioną sodą oczyszczoną, aby stopniowo zneutralizować zapach. Natomiast na dno miski można wsypać sodę oczyszczoną, która usunie ślady kamienia i twardej wody oraz udrożni rury.

Cytryna pochłania nieprzyjemne zapachy z toalety
Kobieta trzymająca cytrynę
logo pinterest
Jeśli chodzi o pielęgnację domową, cytryna jest doskonałym sprzymierzeńcem, ale jej korzyści wykraczają daleko poza to. Nie bez powodu może być również przydatny w walce z nieprzyjemnymi zapachami z toalety.

Aby go użyć, połóż plasterki cytryny na talerzu i umieść talerz gdzieś w łazience. Cytryna pochłania nieprzyjemne zapachy, a jednocześnie wnosi do łazienki świeższy zapach. Aby zapewnić trwałość efektów, rozważ wymianę plasterków cytryny raz w tygodniu.

Olejek eliminujący nieprzyjemny zapach z toalety
Olejek lawendowy
logo pinterest
Jedną z głównych przyczyn nieprzyjemnych zapachów w toaletach jest słaba wentylacja. Można jednak temu zapobiec, stosując olejki eteryczne i ich właściwości dezodoryzujące. Ich zapach nie tylko jest tak intensywny jak odświeżacz powietrza, ale też nie jest szkodliwy dla zdrowia. Jest to także niezwykły naturalny dezodorant.

Aby wykorzystać je w tym celu, masz dwie możliwości. Możesz po prostu wykorzystać ich naturalny zapach przez dyfuzor olejków eterycznych lub zaimpregnować waciki wybranym olejkiem i umieścić je w każdym zakątku łazienki. Nie wahaj się preferować olejków eterycznych znanych ze swoich właściwości dezynfekujących, takich jak olejek miętowy, tymiankowy, trawy cytrynowej, a nawet olejek eukaliptusowy. Jeśli chcesz, możesz wlać jeden z nich do butelki ze sprayem i dodać sok z cytryny, biały ocet lub sodę oczyszczoną, aby uzyskać efekt ultra dezodoryzujący.

Dzięki tym wskazówkom nie będziesz już musiał używać odświeżaczy powietrza zawierających chemikalia, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z toalety.

Scroll to Top