Zapomnij o klasycznych deserach. Upiecz ciasto z semoliny. Pochodzi z Algierii, a jego egzotyczny smak Cię oczaruje. Jest również szybkie i łatwe w przygotowaniu.

Masz ochotę na coś ciekawego i naprawdę smacznego? Jeśli tak, wypróbuj ten wyjątkowy egzotyczny przepis. Jest to placek z kaszy manny, który pochodzi z Algierii. Z tego egzotycznego kraju, gdzie placek z kaszy manny jest bardzo popularnym przysmakiem. Oczywiście nie musisz podróżować do tego odległego egzotycznego kraju, aby go skosztować, ponieważ możesz go przygotować w domu w Czechach.

Jest to jedna z narodowych potraw Algierii. Co jest do niego potrzebne?
Wyjątkowość tego ciasta polega na tym, że jest to jedna z algierskich potraw. Dlatego warto spróbować tego ciasta z semoliny. Jego oryginalna nazwa to Mshusha, a każdy, kto kiedykolwiek odwiedził ten kraj, z pewnością spróbuje go bardzo szybko. Uderzający jest jego smak, dodatek miodu i fakt, że piecze się go na ruszcie. Jeśli chcesz spróbować go bez podróżowania, oto lista składników, bez których możesz się obejść. Co przygotować?

6 łyżek kaszy manny
5 łyżek miodu
3 łyżki oleju
7 jajek
10 gramów proszku do pieczenia
1 szczypta soli
Jak widać, lista składników nie jest skomplikowana. Jak zalecają sami Algierczycy, zdecydowanie nie należy oszczędzać na jakości miodu, ponieważ jest to najważniejsza rzecz, która nada ciastu z semoliny doskonały smak.

Przeczytaj również. Tylko 4% ludzi zauważa to na pierwszy rzut oka

Zaczynamy. Kluczem jest odpowiednia konsystencja ciasta
Aby ciasto z kaszy manny naprawdę się udało, należy upewnić się, że ciasto ma odpowiednią konsystencję. Dlatego pierwszą rzeczą do zrobienia są jajka, które należy dokładnie ubić w misce. Gdy ciasto będzie gotowe, należy stopniowo dodawać do niego kaszę mannę. Powstanie lekko papkowata masa, do której następnie dodasz wszystkie pozostałe składniki. Ważne jest, aby kasza manna nie powodowała grudek i aby wszystko było jak najlepiej połączone. W ten sposób można mieć pewność, że danie o nazwie Mshusha naprawdę się uda.

Nie w piekarniku, ale na głębszej patelni
Gdy już będziesz zadowolony z jakości ciasta, możesz przygotować głębszą patelnię. Lekko ją podgrzej, a następnie wlej do niej trochę oleju. Wyeliminuje to ryzyko przypalenia ciasta. Następnie wystarczy wlać ciasto i kilka razy poruszyć patelnią, aby ciasto rozlało się we wszystkich miejscach i było ładne i równe na wierzchu.

Smażyć w ten sposób na małym ogniu przez około 5 minut. Następnie ostrożnie przewróć placek na drugą stronę. Nie jest konieczne smażenie drugiej strony tak długo. W tym przypadku wystarczy około 3 minut. Po tym czasie placek jest gotowy i można go wysypać na talerz. Odstawiamy na chwilę do ostygnięcia, kroimy i możemy skosztować. Możesz być pewien, że Mshusha na pewno Cię zachwyci.

Scroll to Top