Zatrzymywanie wody w organizmie nie jest dobre dla zdrowia, można zapobiegać jego przyczynom

Organizm ludzki nie może przetrwać bez wody. Ale gdy występuje nadmierna retencja wody, jest to duży problem. Możemy odczuwać wzdęcia i wzdęcia, mimo że różne normalne procesy zachodzące w naszym organizmie mogą zostać zakłócone. Jednak nadmierna ilość wody w organizmie nie oznacza, że ​​powinniśmy ograniczać swój reżim picia. Trzeba znaleźć przyczynę i ją rozwiązać.

 

 

 

Niezdrowe odżywianie

Niezdrowe odżywianie może również przyczynić się do zatrzymywania wody w naszym organizmie. Wiąże się to głównie z nadmiernym spożyciem soli, która znajduje się w konserwach, półproduktach czy fast foodach. To właśnie sól powoduje, że nasz organizm zatrzymuje więcej wody, niż jest to konieczne. Zmniejsz jego spożycie i spożywaj pokarmy takie jak imbir, czosnek, oregano, a nawet por. Do przyprawienia użyj pieprzu, soku z cytryny lub ewentualnie musztardy.

Zły styl życia

Ma to również wpływ na retencję wody. Największym problemem jest zdecydowanie brak ruchu. Może to być praca siedząca, ciągłe podróże samochodem i wylegiwanie się na kanapie. I codziennie. Pomoc w tym przypadku jest prosta. Zacznij się więcej ruszać. Wystarczy 20-30 minut dziennie spaceru. Ma to również pozytywny wpływ.

Leki

Niektóre leki mają również negatywny wpływ na zatrzymywanie wody w organizmie. Często te, które wpływają na psychikę lub na obniżenie ciśnienia krwi. Spróbuj porozmawiać z lekarzem o innych możliwościach leczenia, takich jak zmiana leków lub zmniejszenie dawki całkowitej.

Hormony

Zmiany hormonalne mogą również mieć negatywny wpływ na retencję wody. Okresem problematycznym, zwłaszcza dla kobiet, jest cykl menstruacyjny, czyli okres tzw. przejścia. Optymalną pomocą jest poznanie poziomu hormonów i próba jego optymalizacji.

Problemy sercowe

Zatrzymywanie wody w organizmie może często prowadzić do problemów z sercem. Dlatego wskazane jest zbadanie serca i sprawdzenie, czy jest w porządku, czy nie. Oznakami, że coś jest nie tak, może być zwiększona duszność, osłabienie, chroniczne zmęczenie i inne rzeczy.

Scroll to Top