Zmarszczki na butach można łatwo usunąć w zaciszu własnego domu. Pomocny będzie ręcznik i żelazko

Jeśli je nosisz, wyginają się. Następnie na butach pojawiają się tzw. zmarszczki. Jak ponownie wygładzić te nieestetyczne załamania? Pomożemy Ci w tym. I to jest łatwiejsze niż myślisz. Nie musisz nikomu oddawać swoich butów, bo wszystko możesz z łatwością zrobić w zaciszu własnego domu. Wystarczy kilka rzeczy, chwila Twojego czasu, a następnie postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami. Jak to zrobić?

 

 

Wystarczy kilka rzeczy, które masz w domu

Aby bez problemu pozbyć się zmarszczek na butach, musisz zastosować się do kilku rzeczy. Zapewniamy, że są to rzeczy dość powszechne i które każdy z Was ma w domu. Najważniejsze, bez czego nie można się obejść, to w stu procentach to:

  • Żelazo
  • Ręcznik
  • Gorąca woda
  • Czyścić ubrania

Czyste buty to konieczność

Aby wyeliminować zagniecenia na butach, buty należy najpierw naprawdę dokładnie wyczyścić. Nie powinno być na nich prawie ani jednej plamki. Dopiero wtedy możesz rozpocząć sam proces eliminacji. Czyszczenie butów nie jest trudne. Wystarczy zwykła wilgotna ściereczka. Następnie pozostaw buty do wyschnięcia.

Przejdźmy do zmarszczek na butach

Teraz przygotuj gorącą wodę, w której namoczysz dowolny ręcznik. Jeśli nasiąknie zbyt mocno, zalecamy lekko go wycisnąć, aby usunąć nadmiar płynu. Optymalna wilgotność jest idealna. Otrzymany ręcznik połóż na butach w miejscu nieestetycznych zagięć i pozwól mu działać przez kilka minut. To idealny moment na włączenie żelazka, które w międzyczasie się nagrzeje.

Użyj żelazka

Teraz weź żelazko, włącz parę i możesz przystąpić do prasowania. I ręcznik w miejscu styku z butami. Bądź szybki i ostrożny. Nie dopuść do zapalenia się ręcznika lub notatki. Jeśli masz nowe buty, wystarczy kilkadziesiąt sekund, a zmarszczki na butach staną się przeszłością. W przypadku naprawdę starych butów procedurę trzeba będzie powtórzyć kilka razy z rzędu.

Wynik jest doskonały

Kiedy skończysz, na koniec jeszcze raz wyczyść buty, a jeśli są skórzane, użyj specjalnych preparatów, np. różnych wosków. Dodadzą im również blasku. Teraz możesz sprawdzić swoje buty i przekonać się, że są idealne. Czy sie zgadzasz?

Scroll to Top