Znana zielarka bije na alarm. Taki miód lepiej omijać szerokim łukiem

Miód jest lubiany i uważany za dobroczynny dla naszego zdrowia. Jednak należy uważać na miód spoza Unii Europejskiej. Przed tego typu produktami ostrzega dyplomowana zielarka-Ewa Kozioł. Dlaczego nie warto kupować miodu spoza Wspólnoty?

Miód- słodki i zdrowy przysmak, ale nie każdy

Miód uznawany jest za niezwykle smaczny i zdrowy. Ten słodki przysmak produkowany przez pszczoły często używa się jako lek na infekcje i przeziębienia. Medycyna ludowa już od dawna docenia jego wyjątkowe właściwości lecznicze. Miód wykorzystywany jest też w kosmetyce.

Miód dostarcza nam witamin: A, C oraz witamin z grupy B. Bogaty jest w kwas foliowy i ma silne właściwości bakteriobójcze. Jednak powinniśmy uważać na ten pszczeli produkt spoza Unii Europejskiej. Może być on dla nas trujący

ZAMKNIJ

Uwaga na miody spoza Europy

Ewa Kozioł, która jest dyplomowaną zielarką i ostrzega przed miodami spoza Unii Europejskiej. Zagadką może być pochodzenie takiego produktu. Zielarka ostrzega:

Miody spoza Unii Europejskiej mogą zawierać szkodliwe dla nas  pyłki kwiatowe, które są po prostu trujące, z roślin trujących nieobecnych w dużych ilościach w naszym kraju, na przykład rododendronów

Ewa Kozioł jest zdania, że pszczelarze w takich miodach mogą też używać zakazanych u nas leków i antybiotyków. Warto wybierać sprawdzone, lokalne miody. Zdarza się, że w sklepie trafiamy na mieszankę miodu chińskiego z polskim i to jest dopiero problem. Nic nie wiemy o wymieszanych proporcjach i takim produkcie.

Nie kupuj chińskiego miodu

Możemy kupić miód, który w 90% pochodzi z Chin i ma zaledwie 10% domieszki polskiego miodu. Taki produkt ma słabą jakość, a miody chińskie mają dodatek syropu ryżowego. Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych zaznacza, że miody chińskie są tańsze od naszych. Jednocześnie mają bardzo słabą jakość.

Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet na opakowaniach. Nie warto kupować miodu niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości. Taki produkt jak podkreśla Ewa Kozioł, która jest dyplomowaną zielarką- może być dla nas trujący. Pisaliśmy o wartościach miodu i słodziku. Radziliśmy jak sprawdzić, czy miód jest naturalny.

miód
Scroll to Top