Zwróć szczególną uwagę na te objawy, które wskazują na zwiększone ryzyko zawału serca

Żyjemy w czasach, w których nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do swojego zdrowia. W rezultacie jesteśmy bardziej podatni na całą gamę problemów zdrowotnych. Niektóre bezpośrednio zagrażają naszemu życiu. O czym to jest? To zawał serca. Już dawno zagraża nie tylko starszemu pokoleniu, ale coraz częściej pojawia się wśród młodych ludzi. Jak to jest możliwe? Powodem jest zły tryb życia.

Każdego dnia ranimy nasze ciała

Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdego dnia szkodzimy naszemu organizmowi. Jak? Jesteśmy zestresowani, jemy niezdrową żywność, palimy, pijemy alkohol, mamy nadwagę lub otyłość, stresujemy się i żyjemy w złym środowisku. Wszystko to wpływa na zdrowie człowieka. Wszystko może zakończyć się nawet zawałem serca. Zanim nastąpi tak fatalna awaria, organizm może dać nam kilka sygnałów ostrzegających, że coś jest nie tak. Poznaj 7 z nich, które mogą uratować Ci życie.

Zmęczenie

Kiedy tętnice zwężają się, przepływa przez nie znacznie mniej krwi niż zwykle. W rezultacie serce nie jest w stanie transportować krwi w wymaganej ilości tam, gdzie powinna dotrzeć. W efekcie może pojawić się także długotrwałe zmęczenie. I to zupełnie bez powodu. Nawet gdy odpoczywamy i śpimy, jesteśmy zmęczeni. To znak, że powinniśmy udać się do lekarza.

Zaduch

Czy często masz kaszel lub duszność? Tak, problem może dotyczyć płuc, ale organizm może również wskazywać na ryzyko zawału serca. Dzieje się tak dlatego, że w płucach nie ma tak dużo tlenu, jak powinno. Kiedy lekarz odkryje, co może być przyczyną. Dlatego nie zaleca się lekceważenia schorzeń związanych z dusznością. Tym bardziej, że stają się one coraz powszechniejsze.

Ogólne osłabienie

Nie myl słabości ze zmęczeniem. Jeśli zaczniesz odczuwać osłabienie, oznacza to, że zaczniesz mieć problemy z normalnymi codziennymi czynnościami, z którymi w przeciwnym razie radzisz sobie bez problemów. Problemem może być niewystarczający dopływ krwi do organizmu, co jest związane z dystrybucją tlenu i innych substancji. Jeśli słabość pojawia się coraz częściej, nie należy jej lekceważyć.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Zawroty głowy

Nie jest niczym niezwykłym, że ktoś doświadcza zawrotów głowy na wysokości. Nie musisz się tutaj martwić. Ale co, jeśli dostaniesz zawrotów głowy, gdy twardo stoisz na ziemi? Może ponownie sygnalizować brak krwi przepływającej przez naczynia. Czasami możesz po prostu odczuwać zawroty głowy, a innym razem możesz nawet upaść.

Zimne poty

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś zimnego potu na czole? Może to być znany objaw ciężkiego kaca. Jeśli nie piłeś alkoholu, bądź ostrożny. Zimny ​​​​pot oznacza, że ​​organizm próbuje się przed czymś bronić. Czasami po zimnym pocie mogą wystąpić zawroty głowy.

Ciśnienie w klatce piersiowej

Nagły ucisk w klatce piersiowej? Jeśli tak, to samo pojawienie się bólu nie wiadomo skąd jest oznaką, że czas udać się do lekarza. Jeśli chodzi o ból w klatce piersiowej, zdecydowanie nie należy zwlekać. To właśnie jeden z głównych objawów szybko zbliżającego się zawału serca.

Objawy przeziębienia

Nasze ciało informuje nas również o ryzyku zawału serca, czując się tak, jakbyś miał przeziębienie. Musisz pomyśleć o tym, czy w ciągu ostatnich kilku dni mogłeś złapać grypę. A jeśli nawet po kilku dniach objawy przeziębienia nie ustąpią, co powinno mieć miejsce w przypadku klasycznej grypy, może to wskazywać na potencjalne ryzyko zawału serca.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

 

Scroll to Top