Zwykłe rury wodociągowe można przekształcić w oryginalną suszarkę do ubrań

Rury wodociągowe mogą służyć nie tylko do przewodzenia życiodajnego płynu. Można z nich także zrobić stylową i praktyczną suszarkę do ubrań. Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma wystarczająco dużo miejsca na suszenie prania, a chcesz skutecznie, prosto i tanio rozwiązać problem, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Wszystko, czego potrzebujesz, to rury wodociągowe i kilka kolanek

Czego będziesz potrzebować? Są to zwykłe fajki wodne, które można znaleźć na przykład w pionach swojego mieszkania. Oznacza to, że rury z tworzywa sztucznego, które można również uzupełnić kolankami o odpowiednim rozmiarze. Jeśli chcesz suszarkę do ubrań dokładnie według naszej instrukcji, przygotuj:

  • 3x rurka o długości 80,5 cm
  • 4x rurka o długości 6 cm
  • 2x rurki o długości 11 cm
  • 2x rurka o długości 26,5 cm
  • 4 złącza w kształcie litery T
  • 4 klasyczne kolana
  • 2 wtyczki

Będziesz także potrzebował tak zwanej spawarki do rur wodnych. Dzięki niemu z łatwością połączysz całą konstrukcję w jedną całość.

Zacznij od najdłuższej rury

Najdłuższe rury należy rozpocząć w pierwszej kolejności. Robi się to biorąc pierwszy z nich i opierając kolana na jego końcu. Następnie bierzemy drugi najdłuższy i na jego końcach umieszczamy tzw. złącza T. A potem robisz to samo z najdłuższą ostatnią rurą, jaką masz.

Połącz je ze sobą

Teraz weź mniejsze, sześciocentymetrowe rurki. Przyspawaj je do poszczególnych dwóch kolan. Następnie przyspawaj ich drugi koniec do złącza T. W tym momencie masz konstrukcję z dwiema długimi rurami. Kontynuujesz spawanie i przyspawasz kolejne sześciocentymetrowe elementy do złącza drugiej rury, a następnie do złącza trzeciej rury.

 

Zakończ budowę

Teraz będziesz potrzebować jedenastocentymetrowych rur, które przyspawasz do ostatnich połączeń. To znaczy do ostatnich wolnych dołków. Pozostałe dwa kolana również dojdą do końca. A teraz masz podstawowy projekt suszarki i dwa dłuższe pręty.

 

Zakończ suszenie

Teraz jest to łatwe. Przyspawaj rury o długości 26,5 cm do dwóch kolanek. Na ich końcach umieść dwie zatyczki, które będą służyć jako zaślepki. I w tym momencie Twoja suszarka jest gotowa. Teraz możesz umieścić go za grzejnikiem w miejscu, w którym powinien bez problemu trzymać się na swoim miejscu. A Ty masz trzy kieszenie, w których z łatwością możesz powiesić pranie.

 

 

 

Scroll to Top